Rizikové kácení stromů s použitím horolezecké techniky se používá v místech, kde kolem stromu není dostatek místa a není tedy možné strom skácet vcelku. Například pokud strom roste v blízkosti domů, pergol, elektrického vedení… anebo pokud nad ně zasahuje svými větvemi.

Stáří, suché větve nebo shnilý kmen představují riziko. Roste – li Váš strom na místě, kde by svým pádem mohl způsobit škody na majetku či na zdraví, je důležité ho včas pokácet. Nepouštějte se do kácení sami! Kácení stromů je vysoce riziková činnost, na kterou jsme dobře proškolení a máme s ní dlouholeté zkušenosti.

Nevíte v jakém stavu je Váš strom a při každém větru se bojíte pádu?

Přijedeme se podívat a poradíme Vám. Suché větve nejsou vždy důvodem pro celkové pokácení, většinou stačí strom jen ořezat. Ořezávání stromů provádíme z bezpečnostních nebo zdravotních důvodů. Je-li je Váš strom nevratně poškozený a nemocný, pokácíme ho. Po domluvě jsme schopni zajistit odvoz stromu a větví popřípadě jejich nařezání. Nabízíme též štěpkování větví a frézování pařezů.

Jak a kde provádíme kácení stromů?

Kácení stromů provádíme kdekoli. Naší specializací je rizikové kácení stromů, což nám umožňuje kácet stromy v obydlených oblastech nad střechami domů nebo elektrickým vedením. Postupným ořezáváním větví kácíme stromy i na místech, kde nelze strom pokácet celý. Kácení provádíme pomocí lan a horolezecké techniky, v případě potřeby z vysokozdvižných plošin.

Zaujala Vás naše práce a máte zájem o naše služby? Kontaktujte nás.

Orientační CENÍK:

  • Kácení vcelku – 30 – 100 Kč /m výšky.
  • Kácení (postupně od špičky) – jehličnaté stromy 120 – 200 Kč /m výšky.
  • Kácení (postupně od špičky) – listnaté stromy 150 – 300 Kč /m výšky.
  • Ořezávání větví 400 Kč / hod.
  • štípání 300 Kč/ hod

Cena obsahuje pořezání kmene a větví s průměrem nad 5cm na cca 1m kusy.

DSC_0287